Historie

Klub Karolína začal působit v KD Jičín v roce 1992 jako dětský taneční country soubor. Zakladatelkou a hnací silou byla Lenka Novotná. O rok později se dětská Karolína zúčastnila Festivalu dětského tance a v červnu 1993 postoupila do finále soutěže 3. národní přehlídka dětských předtančení,  kde s vystoupením ,,Velký čtverec''  vyhrála.

Po tomto úspěchu dětí oslovila Lenka Novotná dospělé a  v lednu 1994 se nás sešlo prvních 8 zájemců. Po krátkých lekcích klasické country jsme se začali učit square dance. Začátky byly jako všude těžké, ale úspěšně jsme pokračovali dál. A nezůstalo pouze u squaru. Na akcích, které náš klub navštívil, se tančil také round dance, který nás zaujal. Proto jsme se zúčastnili roundových seminářů, které pořádal klub Montana Nová Paka, a začali se tak věnovat round dance. Postupně  přicházeli další tanečníci, takže se základna našeho klubu Karolína úspěšně rozrůstala. V srpnu 1994 jsme pořádali svoji první squarovou akci v Jičíně ,,Square v Řáholci''. Tato tradice se ujala a pokračujeme v ní dodnes jako ,,Řáholecký rynek''.

Tanečním klubem Karolína prošlo mnoho tanečníků a tanečnic různých věkových skupin. V současné době tančíme klasické country tance, square dance - Basic (pokud se sejdeme Mainstream, Plus) a lince dance.